12 עשר דרכים לשקם את החיים לאחר הגירושין:

כאשר מערכת היחסים שלך נגמרת, קשה להתרגל לחיים לבד. אבל יש חיים אחרי הגירושין – ולקוות לאושר כרווקה שוב. המשיכי לקרוא מהם 12 השלבים כדי להתחיל לבנות מחדש את החיים שלך …"אני רוצה להתגרש" !!!
אלה הן שלושת המילים הקשות ביותר שאישה יכולה לשמוע. גירושין יכולים להשאיר אותך מדוכאת,, בודדה, חרדה כלכלית ותוהה, מה עכשיו?
"בתחילה, את מרגישה שאת לא יכולה לעבור את זה שעולמך חרב", אומרת ויקי סטארק, מטפלתת קנדית ומחברת Runaway (בהוצאת האור ירוקה), שגם בעלה אחרי עשרים שנה הותיר אותה לבד ללא אזהרה. "הכאוס לא יימשך לעד."
בדרך כלל לוקח כמה שנים (לפחות שנתיים) לאחר גירושין כדי להרגיש שוב נורמאלית .
במהלך 24 החודשים הללו, ישנן דרכים שתעזורנה לרפא אתכן הנשים.
הנה 12 טיפים שיעזרו לשקם את החיים שלך:
• תני לעצמך להתאבל – ההתפרקות של הנישואים היא כמו מוות, כך שזה טבעי להתאבל על החייםם וסגנון החיים שאבד , אז קחי את הזמן לשכב במיטה ואכלי גלידה, אבל רק לזמן קצר.
• לנהל יומן – כתבי על המאבקים הרגשיים שלך זה עשוי להפחית כאבים, כתיבת יומן עזרה לאנשים עםם הפרעת דחק פוסט טראומטית, כך עולה ממחקר של אוניברסיטת סירקיוז. משתתפים כתבו גם עלל המצוקה שלהם או נושא ניטרלי במשך שלושה חודשים. מי שכתב על חוויות מטרידות הראה שיפור משמעותי במצבי הרוח והתגובות שלהם לזיכרונות של מה שקרה.
"זה מספק פרספקטיבה באופן ברורה ופשוטה", אומרת שרון אוניל, מטפלת משפחתית בהר קיסקו, ניוו יורק "המקום שבו הייתי ואיפה אני עכשיו."
• להישען על חברים – לסמוך על חברים קרובים, כדי למנוע ממך לעשות משהו טיפשי כמו חיוג כשאתת שיכורה לאקס שלך, ניקוב הצמיגים שלו, פרסום דברים מרושעים לפייסבוק או להטריד את החברהה החדשה שלו.
"כשאנשים נפגעים, הם לא חושבים בהיגיון ועלולים לעשות דברים ממש מטורפים", אומר פריד,, "הפלוגה שלך תשמור אותך מליפול מהקצה."
• בקשי תמיכה מקצועית – חברות שתגדנה לך להתייפח על כתפיהם ולישון על הספה שלהם כאשר אתת לא יכולה להתמודד עם להיות לבד הם אוצרות אמיתיים. אבל בשביל להבין איך להתניע את החייםם החדשים שלך, עדיף לדבר עם מטפל או יועץ רוחני.
"זה קשה לקבל מוטיבציה להניע את חיים שלך", אומר או'ניל, גירושין זה תהליך ויש מתווה מקצועיי שמתאים לך."
• להמציא את עצמך מחדש – אחרי שהיית מחצית מבני זוג, איבוד התפקיד יכול לגרום לך לפקפק במיי שאתה, "אנחנו כבר לא קיימים, אז אתה צריך להתחבר לזהות האישית שלך", אומרת ליסה מטפלתת משפחתית ממיאמי.
איך? בתור התחלה, לפרט את הדברים שאת אוהבת בעצמך, כי הם נפרדים מתפקידך הקודם כאישה,, מה הן נקודות החוזק שלך והתכונות הייחודיות ? במה את מעריכה את עצמך? "שאלות אלה יכולות להביא אותך לפרק הבא בחיים שלך".
• רכשי חברים חדשים – אחרי הגירושים שלך, את עלולה להרגיש כמו האישה המוזרה בעולם, למעשה,, החברות הנשואות שלך כבר לא רוצות לבלות איתך הרבה זמן. "שתיים מהלקוחות שלי [נשים] אמרוו שהם לא רוצות בסביבה נשים גרושות ליד הבעלים משום שבעלים עשויה להתעניין בהן", אומר פריד. בגלל זה את צריכה גם מעגל חברים יחידים חדשים, "את חלק ממערכת חברתית שונה עכשיו ועליך להקיף את עצמך עם אנשים בסטאטוס דומה, אומר פז.
חוץ מזה, להסתובב עם אנשים חדשים פירושו פחות זמן "בילוי" עם זיכרונות ורגשות כואבים, "ככלל שאת משקיעה במחשבות שליליות על מה שהיה בעבר זה אומר פחות זמן בעבודה על העתיד", אומר פריד. "נשים צריכות לפרוק – זה חלק חשוב בריפוי.
• התחילי לצאת שוב – תשומת לב גברית מחמיאה היא דרך מצוינת להשפעה חיובית על אגו מעוך.. "הכרויות וחידוש הרשת החברתית שלך", אומרת פז. איך את יודעת אם זה לא מוקדם מדי כדי לשיםם את עצמך שם? "אם זה מרגיש טוב, זה לא מוקדם מדי", היא אומרת.
אז תשאלי את החברים לגבי כמה אתרי היכרויות מכובדים, אשר מציעים ים של רווקים, רק תוודאיי שיהיה כיף. את לא צריכה למצוא את הנפש התאומה, פשוט מישהו נחמד לארוחת ערב וסרט.
• חזרי "גרוב שלך" – ברגע שאת יוצאת עם גבר עולה האפשרות של קיום יחסי מין, תחושה מרגשתת וגם מפחידה, במיוחד את היית במצב אינטימי רק עם בעלך שנים רבות מאז שהיית בעולם הרווקים. אתת עשוייה להרגיש זקנה, האם תרשי לעצמך ללכת עד הסוף.
"נשים רבות אומרות לי שהן חוששות להיות עירומות עם מישהו אחר, במיוחד אם הן היו המומותת מהגירושים ולא ראו את זה מגיע", אומר או 'ניל. הצעד הראשון: להתוודע מחדש לגוף שלך, "התחילי על ידי לקיחת אמבטיות ארוכות, להעלות זיכרונות על תענוגות מיניים בעבר או לפנטז על מה שבן זוג חדש שיכול לעשות," אוניל מייעץ, במידה ולא אוננת בזמן האחרון אז עליך לקחת את זה לאט כדי לגלות איזה סוג של מגע ומקצבים יובילו לאורגזמה."
אם את נתקלת בבעיות עם עוררות או אורגזמה, להירגע. ל 10% מהנשים יש קושי להגיע לאורגזמה, עלל פי מחקרים. גשי גינקולוג שלך או למטפל מיני כדי למצוא מה הבעיה ולפתור אותה.
• קחי את זה לאט – זה יכול להיות מפתה מאוד לישון עם מישהו חדש מייד, ולו רק כדי להוכיח שאתת עדיין שווה, זכרי לנקוט אמצעי זהירות. ראשית, תמיד להשתמש בקונדומים כדי להדוף זיהומיםם מועברים במגע מיני) והריון. ( מס' שתיים בקטגוריה של הריון לא רצוי אחרי בני נוער. כמו כן, זכרי שיחסי מין מזדמנים לעתים רחוקות מרגיעים את מה שבאמת כואב לך, "נשים לוקחות לפעמים סיכונים מיניים כדי להגביר את הביטחון עצמי, אבל מה שהן זקוקות לו באמת הם גברים שאכפת להם – ולא רק את גופן", אומר פריד.
• קבלי אחריות על הכספים – גם אם את היית משלמת את החשבונות בזמן שהיית נשואה, יש להגיעע במהירות לטפל בענייני כספים. "לקיחת האחריות על הכסף היא מפתח לתחושת אחראיות שוב", אומרר פריד.
• ערכי רשימת ציפיות – בטח, גירושין יוצרים ואקום. אבל גם מציעים ההזדמנות לגלות מחדש את הישןן והחדש. רצונות או אינטרסים שעזבתן ברגע שנישאתן וזה קורה בכל מערכת יחסים, לא משנה כמהה טובה, אנחנו מוותרים על חלקים מעצמנו", אומר פריד. עכשיו זה הכול באחריות שלך, מה את רוצה לחוות לפני שאת עוברת הלאה? " נשים לעתים קרובות מתאוששות מהגירושין לחיי הגשמה, אומרת סטארק, ששמע על כך ממאות נשים שהתגרשו. "הם נבנו מחדש [חייהם] בדרכים שמעולם לא דמיינו", אומרת סטארק. "הן חזרו לבית הספר, נסעו, שיפצו בתים ובנו קריירה".
• תחגגי את היותך רוקה – לאחר שיצאת מחושך הגירושים, יש לחגוג את המאורע, לצאת לטיול עםם חברות, ילדים או בעצמך, "גירושין הוא תהליך של העבר" אומר או 'ניל. "חגיגה מסמנת שאתה נעע קדימה עם החיים החדשים שלך."
לסיכום, גירושין יכולים להיות תקופה סוערת של חוסר בטחון כספי ורגשי. רגשות נפגעים, הסדר הישן משתנה, תמיכה וביטחון כלכלי משתנים, אורח חיים שלם משתנה בזמן ולאחר הגירושים. האם את מסוגלת לשרוד גירושין ולצאת חזקה יותר? נסי להיעזר בכלים שהוצגו במאמר ע"מ לנסות ושרוד את תהליך הגירושין הקשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *